* Wskaźniki oznaczone gwiazdką „*” zostały poddane zewnętrznej weryfikacji przez niezależnego audytora.
[103-1], [103-2], [103-3], [416-1]
W 2017 roku bieżącą kontrolę jakości prac i wyrobów budowlanych, także w kontekście bezpieczeństwa konstrukcji budowlanych, na etapach przed, w trakcie i po realizacji, sprawowały łącznie 23 jednostki laboratoryjne, zlokalizowane na terenie całego kraju. Działalność laboratorium oparta jest na wysokich kwalifikacjach personelu, którego kompetencje są ciągle doskonalone, między innymi przez udział w szkoleniach technicznych i menadżerskich. W minionym roku przeszkolonych zostało 66% pracowników zespołu Biura Kontroli Jakości. Sami również dzielimy się praktyczną wiedza techniczną, prowadząc szkolenia dla kadry inżynierskiej w ramach Akademii Budimex.
Wiodącym laboratorium Spółki jest laboratorium centralne, które posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji o numerze AB 1414. Akredytacja jest obiektywnym i niepowtarzalnym dowodem na to, że organizacja działa zgodnie z najlepszą praktyką, ogranicza liczbę wyrobów wadliwych dzięki czemu obniża koszty produkcji. W 2017 roku zwiększono liczbę badań akredytowanych o 12% w stosunku do roku poprzedniego. Laboratoria wyposażone są w nowoczesną aparaturę badawczą odpowiadającą międzynarodowym standardom. Aparatura badawcza jest legalizowana i systematycznie wzorcowana.
W 2017 roku laboratoria zostały doposażone w specjalistyczne urządzenia m.in.: maszynę wytrzymałościową do badań zmęczeniowych Pavetest DTS-30 wraz z komorą termostatyczną. Nowe urządzenie umożliwia kompleksową ocenę parametrów trwałościowych mieszanek mineralno-asfaltowych, których producentem również jest Budimex. Pełny zakres badań laboratoryjnych można znaleźć na stronie Budimex. System zarządzania Laboratorium jest zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025 „Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcujących”. Oprócz bieżącej kontroli laboratoryjnej Budimex angażuje się w realizację projektów badawczo-naukowych we współpracy z uznanymi ośrodkami naukowymi m.in z Politechniką Wrocławska, Politechniką Białostocką, Politechniką Warszawską oraz z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów. Aktywnie wspieramy dział rozwoju innowacji spółki.
Mostostal Kraków jest kolejną spółką w Grupie, która prowadzi działalność w oparciu o Zintegrowany System Zarządzania Jakością, który jest zgodny z normami ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, PN-N 18001:2004. Ich zgodność z normami potwierdziła również spółka SGS Polska. Spółka posiada również certyfikaty spawalnicze, mostowe, producenta konstrukcji stalowych i wiele innych dostępnych na stronie http://www.mostostal.com.pl/.
Budimex Nieruchomości nie posiada formalnie certyfikowanych systemów zarządzania.