Centrum Spotkań Kultur w Lublinie

O FIRMIE
O FIRMIE

Nagrody i wyróżnienia

Działalność Grupy Budimex w 2016 roku spotkała się z uznaniem wielu środowisk, co potwierdzają uzyskane przez firmę nagrody i wyróżnienia.

W XIV edycji konkursu organizowanego przez redakcję i radę programową miesięcznika „Builder” Budimeksowi przyznano tytuł Budowlanej Firmy Roku, a prezesowi Dariuszowi Blocherowi – tytuł Osobowość Branży. ​Osobowość Branży to wyróżnienie przyznawane szefom firm za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw. Budowlana Firma Roku to tytuł przyznawany za dynamiczny rozwój i wysoką  pozycję na rynku budowlanym.

W tym roku do rąk prezesa Dariusza Blochera trafiła też najbardziej prestiżowa, przyznawana przez „Parkiet” dla osób oraz instytucji polskiego rynku kapitałowego - statuetka „Byki i Niedźwiedzie” i tytuł „Prezesa Roku 2016”.
Executive Club – organizacja zrzeszająca przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa, przyznała z kolei prezesowi Dariuszowi Blocherowi prestiżowe wyróżnienie – Diamenty Polskiej Infrastruktury i Budownictwa w kategorii „Efektywność w zarządzaniu”. To nagroda za szczególne osiągnięcia w branży dla spółek i liderów infrastruktury i budownictwa na polskim rynku.

Budimex został uhonorowany także tytułem i statuetką TOP Builder 2016 za realizację Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Wyróżnienie przyznała redakcja i Rada Programowa miesięcznika „Builder", w skład której wchodzą naukowcy związani z branżą budowlaną oraz cenieni w tej branży praktycy. Nagroda jest przyznawana za najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne, a także produkty IT mające zastosowanie w architekturze i budownictwie.

​W pierwszej edycji konkursu tygodnika „Wprost” Budimex znalazł się w gronie laureatów i otrzymał nagrodę – „Orzeł Tygodnika „Wprost” 2016” w kategorii „Firma z największym średnim zyskiem netto w latach 2012 – 2014”. Nagroda przyznawana jest osobom oraz instytucjom, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu i kraju.

Budimex znalazł się też w gronie 9 laureatów zorganizowanego przez redakcję „Rzeczpospolitej” oraz Fundację Patriotyzmu Gospodarczego konkursu Patriotyzmu Polskiego Biznesu, który wyróżnia firmy przyczyniające się w szczególnym stopniu do rozwoju Polski i budowania jej pozytywnego wizerunku na świecie.

W 2016 roku Forum Liderów Cyfrowego Biznesu przyznało Budimeksowi tytuł Digital Championa 2016 w kategorii „Cyfrowa Transformacja”.  Inicjatywa skupia przedstawicieli biznesu oraz specjalistów współtworzących koncepcje cyfrowych transformacji, odpowiedzialnych za ich wdrożenie.

Budimex został też nagrodzony statuetką Super Wiktorii w kategorii Lider Infrastruktury. Konkurs organizowany przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców ma na celu upowszechnianie zasad etyki i rzetelnego wykonywania działalności gospodarczej, a także wspieranie przedsiębiorczości i inicjatyw gospodarczych. Przedsiębiorców Budimeksowi przyznano też w 2016 roku tytuł Etycznej Firmy. W konkursie organizowanym przez „Puls Biznesu” nagradzane są przedsiębiorstwa prowadzące działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej na etyce i wartościach w sposób najbardziej kompleksowy i systemowy, i wykazujące największą aktywność w tym obszarze na tle innych firm w Polsce.

W najbardziej prestiżowym konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa – „Budowa Roku” Budimex otrzymał kilka nagród za wykonane obiekty.